Akıllı Telefonlarda Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından bir tanesi pil ömrü olurken yapılacak küçük hamleler ile birlikte telefonları çok daha uzun süre kullanmak mümkün olabilir.

Akıllı Telefonlarda Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

Özellikle telefonunu yeni alan ve herhangi bir teknik problem yaşamayan kullanıcıların yapacağı doğru işlemlerle birlikte pek çok hatayı düzeltebilmesi ve telefonlarındaki pil kullanım sürelerine artırabilmesi mümkündür.

Kablosuz bağlantılar telefonlarda en çok pil tüketen işlemlerden bir tanesidir. Bu nedenle kişilerin ihtiyacı olmadığı sürelerde özellikle mobil veriyi açmaması oldukça önemlidir. Aksi halde sürekli GSM operatörü tarafından sağlanan servisi ile iletişim halinde kalan ve internet hizmeti alan bu özellik pil tüketimini de ciddi şekilde etkileyecektir.

Pil tüketiminin daha uzun olabilmesi adına yapılması gereken en önemli işlemlerden bir tanesi de güncellemedir. İşletim sisteminden telefonda kullanılan uygulamalara kadar güncellemelerin yapılması oldukça faydalı olacaktır. Zira bu konuda yapılan güncellemeler ile birlikte ciddi güvenlik açıklarının kapatılmasının yanı sıra pil tüketimi konusunda da iyileştirmeler gerçekleştirilebiliyor. Bu bakımdan kullanıcılar yapacakları güncellemeler ile birlikte daha iyi bir pil ömrü sağlayabilir.

Duvar kağıdı, ekran parlaklığı ve titreşim gibi klasik önlemlerin de mutlaka değerlendirilmesi gerekirken arka planda uygulama çalıştırılmaması oldukça önemlidir. Arka planda çalışan uygulamaların özellikle telefon ile işin bittikten sonra kontrol edilmesi ve gereksiz uygulamaların kapatılması pil tüketiminde önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Kaynak:veteknoloji.net

Sevebilirsin...