Apple’ın 10.Yılına Özel Yeni Selfie Hamlesi!

10. Yıla özel olarak hazırlanan yeni iPhone’un ön kamerası devrim niteliğinde yeniliklerle geliyor.

Ekranı, RAM’i, hafıza seçenekleri ve bataryası  ile ilgili önemli bilgilere sahip olduğumuz iPhone 8’in ön kamera özellikleri de netleşmeye başladı.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo yeni iPhone modelinin sahip olacağı özellik ile ilgili çok konuşulan bir rapor yayınladı.

iphone-8-fake-mockup-fake

Daha önce Apple’ın henüz tanıtmadığı cihazları ile ilgili yaptığı başarılı tahminlerle adını duyuran KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo yeni iPhone modelinin ön kamerası (selfie kamerası) ile ilgili çok konuşulan bir detay verdi.

Kuo’ya göre, iPhone 8 adını alması beklenen yeni iPhone modelinin ön kamerası kızılötesi iletim, kızılötesi alıcı ve ön kamera modülünden oluşacak.

Üç modüle ev sahipliği yapacak iPhone 8’in ön kamerası kızılötesi sayesinde 3D algılama özelliğine sahip olacak.

Başka bir deyişle iPhone 8, nesnelerin yerini ve derinliğini tespit edebilecek, yüz ve iris tanıma teknolojisini de ev sahipliği yapacak.

Kızılötesi sensörlü FaceTime kamera geliyor

Apple’ın yeni iPhone’da çerçeve oranının neredeyse sıfıra yakına indireceği bir çok analist tarafından teyit edildi. Çerçevesiz iPhone için Apple, ana ekran tuşu ile birlikte Touch ID’den de vazgeçmek zorunda kalacak gibi görünüyor. Bu da akıllara yüz tanıma yada göz tarama teknolojilerine geçiş yapılabileceğini getiriyor.

iPhone X, iPhone Pro ya da iPhone 8… İsmi henüz netlik kazanmasa da söz konusu model ile ilgili iddialar şimdiden sıklıkla dillendiriliyor.

Peki Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modelinin özellikleri ne olacak?

Gelen bilgiler bir hayli iddialı. Zira Apple bu yıl iPhone’un 10’uncu yaşını kutluyor.

İşte 10’uncu yıldönümünde yeni iPhone’da olması beklenen özellikler…

.Hızlı şarj özelliği

.Yeni modele yüz tanımlama özelliğine sahip lazer sensör ekleneceği ifade ediliyor.

.Apple’ın, yeni iPhone’unda, mevcut alüminyum ve cam tasarımından vazgeçerek radikal bir karar vereceğini belirtenlerin sayısı az değil.

.Su geçirmez kasa

.Apple’ın tamamen dokunmatik bir ekranın patentini alması ile ‘home tuşu’nun yeni modelde yer almayacağı şeklinde yorumlanıyor.

.3 GB RAM

.The Kore Herald’ın raporuna göre, yeni modelde telefonunun kavisli, ve plastik bir OLED paneli olacak.

.16 MP arka kamera, 8 MP ön kamera

 

Kaynak: ntv, shiftdelete

Sevebilirsin...