Bükülebilir telefonun tarihi belli oldu mu?

Bütün dünya bükülebilir telefonları beklerken bu teknolojiyi geliştiren firma tarih verdi. Peki bükülebilir telefonlar ne zaman piyasaya çıkıyor?

Bükülebilir telefonlar, Teknoloji dünyasındaki “yeni büyük şey” olabilir.

Samsung gibi telefon ve panel üreticileri bu teknolojiyi hayata geçirmek için yoğun uğraş veriyorlar hatta Samsung, birkaç yıl önce CES fuarı sırasında bu telefonun bir prototipini göstermiş ancak daha sonra bunun üretime hazır olmadığını vurgulamıştı.

telefon

İlk cihazlar 2018’de piyasada olacak

Şimdi ise Kolon Industries isimli bir Güney Kore firması, bu cihazların 2018‘de piyasada olacağını iddia etti.

Firma, esnek ekranların üretilebilmesi için gerekli olan renksiz polymidleri üreten tek firma ve Samsung gibi firmalara da bu malzemeyi tedarik ediyor. Dolayısıyla Kolon, esnek ekranlar hakkındaki gelişmeleri yakından takip eden doğru bir kaynak.

Firmanın iddialarına göre, 2018 yılında birkaç telefon üreticisi esneyip bükülebilir telefonları piyasaya sürecek ve hatta 2019’de bu telefonlar Güney Kore akıllı telefon pazarında %20 paya ulaşacaklar.

Kolona göre 2017’de tanıtılacak ilk bükülebilir cihazın kalınlığı da 5 mm olacak. Kolon Indıstruies’e göre 2018’de 100 milyon bükülebilir cihaz üretilecek.

Kaynak: http://shiftdelete.net/

Sevebilirsin...