DJI Mavic 2 drone sızdırıldı!

Sonunda Yeni Mavic 2 Pro’yu Görüyor muyuz?

DJI, 18 Temmuz saat 10’da New York’ta gerçekleşecek büyük bir etkinlik duyurdu. Bu etkinliğin teması “Daha Büyük Resme Bak”. Web’in 6 Temmuz 2018’de yayılan söylentilere göre bu olay ertelendi.

Yeni bir insansız hava aracını, yani Mavic 2 Pro’yu (veya DJI Mavic Pro II) duyurduklarını sanıyoruz. Belki de DJI, Anafi ve ayrıca Autel Robotics ile birlikte her iki Parrot’tan son drone lansmanlarına dayanan son dakika özelliklerini ekliyor . Bir kez daha Dji bizi endişelendiriyor. Davetleri bile belirsizlik ve gizemle örtülüdür.

Daha fazlasını öğrendiğimizde sizi bilgilendireceğiz. DJI’nin etkinliği canlı olarak yayınlayacağından emin değiliz, ancak eğer yaparlarsa, onu canlı olarak MyFirstDrone.com’da yayınlayacağız.

DJI Mavic 2 kurumsal baskısı da dahil olmak üzere üç yeni Mavic 2 uçağı serbest bırakıyor olabilir …

Bildiğimiz her şey

‍Mavic 2 görüntü sızdırılmış

Yukarıdaki sızan görüntü, şimdiye kadar gördüğümüz en ikna edici kanıtlardan biridir. Burada analiz edilecek çok şey var, ama önce daha belirgin olan şeyleri gözden geçireceğim.

Açıkçası, bu görüntü şu anda DJI tarafından satılmayan yeni bir dronu göstermektedir. Mavic 2 Pro’nun kolda bulunan rozetlere bağlı olduğunu varsayıyoruz.

Genel tasarım Mavic Pro’ya çok benziyor, ancak daha pürüzsüz ve daha aerodinamik.

Bu resmin aslında iJustine’den (popüler bir teknoloji Youtuber) olduğunu söyleyen bir söylenti var ama bu rivayetin doğru olduğunu düşünmüyorum.

Arka planda, DJI Robomasters robotlarından birini çok yönlü tekerlekleri ile görebilirsiniz.

Bu robotlar DJI’nin Çin’deki rekabeti için üretildi ve bunları ABD’de satın alamazsınız, bu da bu resmin Çin’de bir yerde, muhtemelen bir DJI tesisinde alındığına inanmamı sağlar.

DJI Robomaster Bot

Ama aslında önemli olan ayrıntılara geri dönelim …

Odadaki fil kesinlikle o büyük kare kamera.

Yeni 1 İnç Sensörü?

Bir önceki Mavic 2’den çok daha büyük görünüyor ki bu sadece bir şey anlamına gelebilir.

1-inç sensör hakkında söylentiler bir gerçek olabilir!

Kamera karesi yapmak, dilenci üzerinde büyük bir algılayıcıyı uydurmak için harika bir yol olacaktır. Aynı zamanda eski Mavic Pro kameradan çok daha iyi yapılmış gibi görünüyor.

Beni endişelendiren tek şey, lens tasarımı. Bir kare tasarımla, ND filtre şirketlerinin filtreler yapması daha zor olacak, bu yüzden eğer bu görüntü gerçekse, DJI’nin kare lens için yapılmış kendi ND filtreleri olacak.

Bu drone ile ilgili fark edeceğiniz bir diğer şey, ön tarafa bakan stereoskopik kameralar ve drone’nun arkasına yakın bir yan kamera gibi görünen şey. Orada iki kamera var mı, yoksa sadece bir tane mi olduğunu söylemek zor, ama DJI yan engellerden kaçınma için sadece bir kamera kullanıyor olabilir.

Bu fotoğrafla ilgili en ilginç şeylerden biri aslında drone’nun kendisi değil, soldaki o garip cihaz, ona bağlı bir kamera gibi görünüyor. Neredeyse bir Osmo Mini’ye benziyor, bu yüzden şimdilik onu arayacağım.

Bir tarafta bir kayıt düğmesi ve farklı gimbal modlarını etkinleştirmek için diğer tarafta bir mod düğmesi gibi görünüyor. Düğmelerin üstünde, telefonla kullanabilmeniz için katları tahmin ettiğim bir yıldırım limanı var, ancak akıllı telefon olmadan kullanmak için cihazda küçük bir LCD ekran var gibi görünüyor. Altta, veri aktarımı ve şarj için bir USB C portu da var gibi görünüyor.

Sanırım bu son resim tam hikayeyi anlatıyor. OsitaLV’den Osmo Mini cihazının başka bir açıdan olduğunu gösteren bir patent çizimi. Bu çizim cihazın üst yarısını gösterir, ancak alt yarısı (pilin olduğu yerde) eksiktir.

Çizimde, batarya sökülebilir ve düğmelerin tümü ekran tarafından kalkar gibi görünüyor. Bu bir patent olduğundan ve genellikle bir yıl içinde patentler oluşturulduğundan, bunun eski bir örnek olduğunu ve mevcut versiyonun çıkarılabilir bir bataryası olmadığını varsayacağım. Bu, ürünün tüketiciler için daha kolay üretilmesini ve daha ucuz olmasını sağlar.

Şimdi çılgın ama çok olası teoriler için! Birinci teori, bunun, orijinalin tüm özelliklerine sahip, ancak kompakt boyutta daha düşük bir fiyata sahip yeni nesil bir Osmo Mini olması. Teori iki, bu yeni Mavic 2 Pro kamera ve gimbal için Osmo benzeri bir montaj olduğunu.

GoPro’nun Karma uçağıyla yapmayı denediğini düşünün, ama bu sefer aslında işe yarayabilir ve faydalı olabilir. Teoriyi ikiye katmayan tek şey, Osmo mini’deki kameranın Mavic 2 Pro’daki kameradan farklı göründüğü gerçeğidir.

Mavic 2 Pro’nunkinden daha ucuz bir kamera gibi daha küçük ve daha yuvarlak görünüyor. Belki de bu, Mavic 2 için önceden tahmin ettiğimiz gibi iki farklı kameraya sahip olacağı anlamına geliyor, ama kim bilir.

Başka var…

@OsitaLV’den sızan başka bir görüntüye bağlı olarak, DJI Mavic 2’nin olası bir kurumsal versiyonunu test ediyor gibi görünüyor. Mavic 2 Enterprise’ın, kameranın üzerindeki drone’nun üstünde, çıkarılabilir aksesuarlara sahip olmasıyla bir arayüz portu var gibi görünüyor.

Tahminimiz kızılötesi (FLIR) sensör veya 3D görüntüleme modülü gibi aksesuarlar olacaktır.

Sızan Mavic 2 ENTERPRISE

Bu ilk görüntü, Omnidirectional LED sinyal ışığı gibi görünen yeni Mavic Enterprise’ı göstermektedir. Boyutuna göre, bu arama ve kurtarma uygulamaları için harika olurdu çok güçlü bir LED (belki 10 watt) gibi görünüyor.

Ayrıca polis ve itfaiyeciler gibi özel kuvvetler için bir RGB LED olabilir. Modülün büyüklüğü, ışığa güç sağlamak ve uçuş süresini en üst düzeye çıkarmak için iç kısımdaki bir pil yüzünden olasıdır.

Birkaç ay önce @OsitaLV, bir zoom lensi olan Mavic 2 hakkında tweet attı. Aşağıdaki fotoğraf bu zoom lensi olabilir. Bir zoom objektife sahip olmak, elektrik trafoları, rüzgar jeneratörü, vb. Gibi tehlikeli bir ortamda nesneleri gözlemlemeye çalışırken mükemmel bir anlam ifade eder.

Çıkarılabilir sensörler ile sızdırılmış Mavic 2 ENTERPRISE baskısı

‍Bu sonraki resim biraz saçma görünüyor, ancak büyük bir hoparlör modülü gibi görünüyor. Eğer yakından bakarsanız, bir petek ve ızgara yapısı ile kapsanan konuşmacıyı görebilirsiniz. Kurtardığınız insanlara bilgi aktarmanız gerektiğinde, bunun arama ve kurtarma için çok yararlı olduğunu görebiliyordum. Bunun sadece bir konuşmacı olması da mümkündür.

19 Nisan’da, ses verilerinin toplanması için dronların kullanımı hakkında konuşan bir DJI patenti yayınlandı. Bu konuşmacının içini fotoğraftan görmek çok zor, ama orada saklanmakta olan bir mikrofonun var olması (dronun) diğer insanlarla konuşmasını ve yanıtlarını dinlemesini sağlamak.

Şimdi, eminim ki bu imkansız. Sonuçta, dronlar yüksek sesle geliyor ve motorlardan ve pervanelerden gelen ses kesinlikle bir sorun olurdu, ama endişelenme. Bu patent, mikrofonun nasıl çalışacağı hakkında çok ayrıntılı bilgiler içeriyor. Drone’ya yerleştirilen birden fazla mikrofonun kullanılması (muhtemelen motorların altında), drone motorları ve pervaneleri dinlemek için bu arka plan mikrofonlarını kullanır, daha sonra gürültü önleyici bir ses oluşturmak için hoparlörü kullanır.

Temel olarak, gürültü önleyici kulaklıklar gibi çalışırdı, ancak kulaklarınıza giden son ses yerine, ana mikrofon tarafından kontrol cihazına geri gönderilir ve denetleyicideki hoparlörlerden dışarı çıkarılırdı. Telefonunuz.

Bu fotoğraflardan elde edilebilecek son bilgi parçası arka planda siyah Mavic’tir. İnsanlar zaten bir Mavic 2 Pro siyah baskısı hakkında spekülasyon yapıyorlar, ama umutlarınızı alamıyorlar.

Dedektif şapkamı takarken, bunun aslında siyah kabuklu eski Mavic Pro Platinum olduğunu anladım. Engellerden kaçınmak için yan sensörler yoktur, pervaneler sarıdır ve eski drone gibi kendilerine bükülmüş bir şekle sahiptirler ve eski tarz LED ışıkları ışıklar üzerinde ölü bir eşantiyondur.

Temmuz 2018 itibariyle, 2018 Mavic 2 donanımı için şu anki söylentiler:

Görüntü sensörleri

Bu ay sızdırılan görüntülere dayanarak Mavic 2, daha önce düşündüğümüz gibi 1 inçlik bir sensöre sahip oluyor. Bu üç model olacak , ikinci drone yakınlaştırma yeteneği ile yeni bir 12-MegaPixel Sony IMX226 CMOS 1 / 1.7 ″ sensör ve kurumsal / araştırma müşterileri için olası bir üçüncü drone olacaktır.

Bu, Phantom 4 Pro görüntü sensöründen önemli ölçüde daha küçük olacaktır, ancak endişelenmeyin. Bu doğru olsa bile, Mavic 2’nin düşük ışıkta gayet iyi olacağını düşünüyorum ve bu yüzden bunu düşünüyorum.

Phantom 4 Pro’nun 20 megapiksellik 1 inç’lik bir sensörü var. Yani bu 1 inçlik bir pakete 20 milyon piksel olacak. Öte yandan, 12 megapiksellik 1 / 1.7 inç’lik bir sensörü alır ve pikselleri 1,7 kat artırırsanız yaklaşık 20 megapiksel elde edersiniz.

Bu, daha küçük sensör boyutuyla bile, bu iki sensör üzerindeki fiziksel piksellerin boyutunun çok benzer olduğu anlamına gelir. Ne yazık ki, bu söylentinin doğru olması durumunda, her iki modelden de 20 megapiksel fotoğraf çekimi elde edemeyiz, ancak video çekmek için ekstra sensör boyutunun yalnızca daha fazla güç çekmesi ve daha az uçuş süresi olacaktır.

Aşağıdaki resimde, kırmızı kare 2016 Mavic Pro için mevcut sensör boyutudur ve sarı ve kahverengi kare, iki yeni 2018 Mavic 2 sensörünün boyutudır.

4K 60fps Videosu

Mavic Pro 2’de 4K 60fps video olabilir. Bu büyük bir güncelleme olurdu çünkü orijinal Mavic 60fps çekebiliyor, ancak sadece 1080p’de. DJI’nin daha pahalı yüksek son uçağı bunu yapabilir, ancak bu fiyatta bu özelliğin prosum piyasası için harika olması gerekir.

Eğer bir yönetmen iseniz, bunun neden bu kadar önemli olduğunu zaten biliyorsunuz. Ama dronlar için yeni olan ya da henüz kameralar hakkında çok fazla şey bilmediğiniz ve filme almadığınız için, bunun ne olduğunu, neden önemli olduğunu ve bu video yeteneği seviyesinde neler yapabileceğinizi açıklayacağım.

Fps veya saniyedeki kareler ne anlama geliyor?

Her saniye, kamera belirtilen fotoğraf sayısını alır. Yani 24 fps’de çekim yapıyorsanız, kamera saniyede 24 resim çekiyor, kamera saniyede 60 fotoğraf çekiyor.

Bu neden önemli?

 Diyelim ki yavaş çekim çekimi yapmak istiyorsun. Eğer 60 resim ile başlarsanız ve bunu 1 saniye daha uzatmak istiyorsanız, 5 kat daha uzun, 5 saniyede yayılacak 60 resminiz var demektir, eğer matematik yaparsak, saniyede 12 resim. Bu, videoyu yavaş çekimde oynattığınızda, gerçek zamanda olduğu kadar düzgün görünmesi anlamına gelir.

Eğer başlangıçta sadece 24fps’de çekim yapmış ve daha sonra yavaşlatmaya çalışmış olsaydınız, saniyede sadece 4,8 fotoğrafınız olurdu. Bu çok dalgalı, sıradışı bir video ile sonuçlanacaktı.

Eski Mavic da 60 fps çekebiliyor, ancak bu video 4K olduğunda, her karede daha fazla bilgi var. Yani video sadece pürüzsüz değil, aynı zamanda daha detaylı ve süper yüksek çözünürlükte görünecek.

Yavaş hareketin tersini istiyorsanız, bunun için de daha iyi. Çekimlerin her saniyesinde ne kadar çok kareye sahipseniz, çekimleriniz o kadar detaylı ve gerçekçi olacaktır. Baja’da bir ralli yarışını filme çekiyorsanız, kum fırtınası ve havada uçan araçların, hareket bulanıklığı veya dalgalı efektleri olmayan, pürüzsüz yüksek tanımlı videoda olduğunu göreceksiniz.

Youtube gibi video siteleri, bu kare oranının artık yüklenmesine izin veriyor. Tabii ki, videonun oynatıldığı cihaz, bundan yararlanabilmek için 4K 60fps video görüntüleyebilmelidir.

10 Bit Video

Heyecanlandığım bir yeni söylenti 4K 10-bit video kaydı. 10 bit renk bilgisi ile, video parçalanmaya başlamadan önce post prodüksiyonda renkleri çok daha fazla ayarlayabilir ve itebilirsiniz.

Bu söylentinin doğru olması durumunda, D-log gibi renk profilleri, renk sınıflandırmasından sonra daha az sıkıştırma eserlerine sahip olacaktır.

Bunun tek dezavantajı, daha hızlı veri oranını işlemek için muhtemelen çok hızlı ve pahalı bir Micro SD kartına ihtiyacınız olacaktır. Örneğin, GH5 gibi kameralar 10 bit video çekerken 400MBps’de kayıt yapıyor.

Bu videonun her dakikası için 3GB! Bu yüzden, bunu dikkate aldıklarını ve daha hızlı bir sd kart okuyucu kapasitesine sahip olduklarını umalım.

360 Derece Engel Kaçınma

Mavic Air’in küçük bir cisme girdiği çok sayıda sensörün olduğunu düşünüyorsanız, Mavic 2 Pro’yu görene kadar bekleyin.

Ön, arka ve altta (Mavic Air gibi) sözde kameralar var, ancak tam kapsama sağlamak için IR sensörleri yanlara ve üstlere eklenecektir.

Daha önce, yukarıda bir engelden kaçınmanın hiçbir yolu yoktu ve uçuş yolunuzda drone’nun yukarıdan göremediği bir şey olursa kaçınılmaz bir çarpışma oldu. Bunu görebilmek için dronu yeterince uzağa yönlendiremezsin.

Bu büyük bir yükseltme olurdu!

Buna ek olarak, Makine öğrenimi ve bilgisayarla görme algoritmaları Mavic Air’den daha gelişmiş olabilir.

Skydio R1, tam otonomi yeteneğine sahip bir drone. Her yöne bakan kameralar vardır ve Nvidia işlemci kullanır, ancak bir fiyat etiketi ile 2500 $ öyle uygun değildir ve bileşenler MAVIC gibi ucuz bir drone koymak için yeterli ucuz değildir.

Neden altı taraflı engellerden kaçının? Aşağıdaki videoya göz atın …

‍DJI Mavic 2’nin R1 ile aynı kapasiteye sahip olup olmayacağını bilmiyorum, ama umarım, muhtemelen R1’in fiyatının yarısı kadar piyasaya sürüldüğünde bazı engellerden kaçınma geliştirmeleri göreceğiz.

Hareket kontrolü

Kameranın farklı olacağını biliyoruz, ancak DJI genellikle yeni bir drone ile çıktığında sadece donanım güncellemelerinden daha fazlasını ekler. Mavic Pro’nun şu anda gerçekten eksik olduğu bir şey varsa, DJI’nin Spark’e eklediği Jest kontrol özellikleri.

Mavic gibi daha büyük bir drone üzerinde daha fazla jest kontrolüne sahip olmak garip gelebilir, ama hatırlarsanız Mavic Pro, temel bir jest tanıma biçimi ile ortaya çıkan ilk drone idi.

Daha hızlı işlemciler

Kamera yeni olduğundan ve engellerden kaçınma sensörleri eklendiğinden, anakart muhtemelen daha hızlı işlemcilerle yeniden tasarlanacağı anlamına geliyor.

Yeni işlemcilerden biri Intel’in Movidius Myriad X VPU’su olabilir. Spark, tüm hareket tanıma ve engellerden kaçınmayı sağlayan eski Movidius Myriad 2 işlemcisi tarafından desteklenmektedir.

Yeni Myriad X VPU, daha fazla çekirdek, özel bir nöral bilgi işlem motoru, stereo derinlik gibi uygulamalar için yeni vizyon hızlandırıcıları ve 4K desteğiyle geliştirilmiş bir görüntü sinyali işlemcisine sahiptir.

Mavic 2 bu Myriad X işlemciye sahip olsaydı, daha iyi bir jest kontrolü, engellerden kaçınma ve daha fazla makine öğrenmesi için kapıyı açabilirdi. Çok yakında Sci-Fi filmlerinde gördüğümüz bir şey görüyor olabilirdik!

DJI Mavic 2 Drone Özellikleri

 • DJI Mavic Pro 2 yayın tarihi 2018’in Temmuz ya da muhtemelen Ağustos ayının geç olduğu söyleniyor.
 • Şubat başında seri üretim başladı
 • DJI Mavic Pro 2 fiyatı en az 1299 USD, belki daha fazla olacak. Ayrıca “The FlyMore combo” da sunacaklar, ki bu da daha pahalı olacak.
 • Mavic 2 büyük ölçüde daha büyük olacak
 • Resmi adı muhtemelen “Mavic 2 Pro”
 • 4820 mAh pil kapasitesi ve 15,2 V güç (mevcut Mavic Pro’dan daha büyük ve daha güçlü)
 • Pil tasarımı tamamen farklı olacak ve eski Mavics ile uyumlu değil
 • Daha uzun uçuş süresi – 32 dakikada söylentiler – Mavic Pro 27 dakika ve Platinum 30 dakika olacak.
 • “Sessiz” pervaneler
 • Geliştirilmiş çeviklik ve hassasiyet
 • Daha büyük motorlar yükseltilmiş tahrik getirecek
 • En yüksek hız spor modunda 45 mil (72 km / saat)
 • Eski Mavic Pro’ya benzer yeni ve geliştirilmiş uzaktan kumanda
 • OcuSync kullanacak
 • Video aktarım sıklığı hala bir gizem
 • Mavic 2, DJI GO 4 uygulamasıyla da kontrol edilecek
 • Her yönden engelden kaçınma, 6 dronun üstünde olmak üzere toplam 6
 • Karanlıkta bile engelleri önlemek için kızılötesi 3D algılama
 • Gelişmiş bir görüntü işleme sistemi, Mavic Air’den daha hızlı
 • Binoküler arka görüş engelinden kaçınma sensörleri

DJI Mavic 2 Kamera Özellikleri

 • 12 MP Sony IMX226 CMOS 1 / 1.7 ″ sensör (mevcut Mavic Pro’nun 1 / 2.3 ”CMOS sensörü var) 28mm (şimdi 24mm) objektife sahip
 • 60FPS’de 4K video
 • H.265 video formatı
 • Daha hızlı bit oranı (100 Mbps)
 • Daha düşük ışık performansı
 • Daha az bozulma gösteren daha keskin bir lens
 • Daha iyi dinamik aralık
 • Daha az gürültü
 • 24mm görüş alanı sağlayan 8.8mm lens
 • F / 2.8-11 değişken diyafram
 • Mekanik deklanşör
 • Yeni tasarlanmış 3 eksenli gimbal

Söylentiye göre Mavic 2 Pro’nun beta testi, Ocak ayı sonlarında sona erdi.

Peki bu yeni Mavic 2 ne zaman çıkacak?

Bazıları yılın sonuna kadar çıkmayacağını düşünüyor. Bazıları hiç çıkmayacağını söylemişti, ancak muhtemelen Temmuz ya da Ağustos ortasının sonunda çıkacağını düşünüyoruz.

Ve son bir düşünce, eğer Mavic 2, temelde Phantom 4 Pro’dan çalınan tüm bu yeni özelliklere sahipse, DJI için yeni bir Phantom 5’i daha da iyi bir hale getirecektir. Daha fazla söylenti!

Aşağıda, bir Çinli gazetecinin OsitaLV ismindeki eski çizimleri var, ki bu güncel söylentileri destekliyor gibi görünüyor. DJI’ın geliştirdiği yeni Mavic II (2) ve tam da beklediğimiz şey olabilir.

Hayır, bunlar sızdırılmış resimler değil, onlar OsitaLV’nin çizimleriydi, ama aynı yazar Hayalet 5 için bazı çizimler yaptı ve bir ay sonra çizimlerle mükemmel bir uyum gösteren sızan bir fotoğraf keşfettik. Öte yandan, birçoğu, gerçek olduğunu söylemeden bir şeyin doğru olduğunu düşünmemize izin vermek için bir şeyler tweet atmakla oyun oynamayı sevdiğini söylüyor.

‍‍

Bu ilk fotoğrafın özel bir şey olmadığı anlaşılıyor. Çizim Mavic Pro’ya çok benziyor, ama yakından bakarsanız, bazı farklılıklar vardır.

Fark ettiğim ilk şey, drone’nun ön kısmının eski Mavic Pro’dan tamamen farklı olduğu.

Tüm çizimlerde, burnun üzerinde bir chevron şekli ile sivri olduğunu görebilirsiniz. Pervaneler Mavic Pro Platinum ile gelenlerle aynı gibi görünüyor.

‍‍

Sıradaki fotoğraf ilginç olan şey. Bu görüntü doğruysa, Mavic 2’nin içinde 1 / 1.7 inç’lik yeni bir sensör görüyor olabilirdik!

Bu büyük bir anlaşma olurdu ve işte neden. Phantom 4 Pro’nun daha büyük sensörle çıktığından beri, hangi drone’nun kullanılacağı arasında yırtıldım.

Şu anda Mavic Pro ile inanılmaz taşınabilirlik elde edersiniz, ancak Phantom 4 Pro ile daha iyi görüntü kalitesi elde edersiniz. Phantom 4 Pro’daki kamera Mavic Pro’dan biraz daha iyi değil, tamamen farklı bir seviyede.

Sahip olduğum tek soru, Mavic gibi küçük bir uçakta böyle büyük bir kameraya nasıl sığdırmayı başardıklarıdır.

Şu anda, Mavic Pro 11.4V 3830mAh pil kullanıyor, ancak aşağıdaki çizim daha büyük bir 15.2v 4820mAh pil gösteriyor.

Bu, uçuş süresini artıracak, ancak yeni kamera için eklenen ağırlığı da telafi edecektir.

OsitaLV’ye göre, bu yeni piller eski Mavic serisi ile uyumlu olmayacak.

‍‍Bu çizim Mavic 2’nin arkasındaki ek engellerden kaçınma sensörlerini göstermektedir.

Bu çizimlerden başka, yeni Mavic 2 hakkında çok fazla bilgimiz yok, ama bu temel bilgi ile bile, doğru bir tahminde bulunabileceğim bazı ek özellikler var.

Eğer Mavic 2 gerçekten 1 / 1.7 inç’lik bir sensöre sahipse, büyük ihtimalle 12 MP’lik Sony IMX226 CMOS 1 / 1.7 ″ sensörüyle mevcut Mavic Pro’da olduğundan daha büyük olacaktır.

Yeni sensör, 1.55 µm (H) × 1.55 µm (V) yerine 1,85 µm (H) × 1,85 µm (V) daha büyük bir birim hücre boyutuna sahiptir. Bu, fotoğraf ve videoların görüntü kalitesini daha iyi, daha özel olarak, daha iyi düşük ışık performansı, dinamik aralık ve daha az gürültü yapacak.

OsitaLV görüntü işlemcisini kullanırlarsa, Sony’nin arkadan aydınlatmalı piksel teknolojisi STARVIS denen çiziminde, orijinal Mavic Pro’ya kıyasla düşük ışık performansında büyük özellikli iyileştirmeler görebiliyorduk.

 Kaynak : myfirstdrone.com

Sevebilirsin...