Galaxy S4 mini için güncelleme

Bu haber, eski bir haberin hata sonucu tekrar manşette gözüktüğü bir haber değil. Gerçekten Samsung, Galaxy S4 mini için bir güncelleme yayınladı! Peki bu güncelleme, ne güncellemesi?

Android için güvenlik güncelleştirmeleri, Google tarafından aylık periyotlarla yayınlanmaya devam ediyor. Üreticiler de modelleri için bu güvenlik güncelleştirmelerini uyarlayıp, güncelleme olarak telefonlarına sunuyor.

Galaxy S4 mini, hem yeni hem de güncel bir model değil. Galaxy Note 4 için Android 7.0 Nougat gelecek mi diye sorulan Samsung tarafında, Galaxy S4 mini için güncelleme başlığı sizleri şaşırtmasın. Evet Galaxy S4 mini için yeni bir güncelleme geldi.

Galaxy S4 mini güvenlik güncelleştirmesi

Ülkemizde 15 Kasım‘da yayınlanan Galaxy S4 mini için güvenlik güncelleştirmesi, Avrupa’da da yayınlandı. Telefonuna OTA ile güncelleme gelmeyen kullanıcılar, Samsung’un Türkiye için çıkarttığı resmi ROM’u buradan indirebilirler.

Android 4.4.2 ile devam

En son Android 4.4.2 sürümünü alan Galaxy S4 mini, en son minik güncellemesini de neredeyse 1.5 sene önce almış.

1 buçuk seneden fazla bir süredir herhangi güvenlik güncellemesi almayan modellerde yaşanan, olası açıkları düşününce, bu minik güncellemelerin önemi daha da ortaya çıkıyor.

Eylül ayı Android güvenlik güncelleştirmelerini içeren güncelleme, olası tehlikelerin önünü kapatacak.

Fazla modelin, güncelleme tarafında yarattığı handikaplar ortada. Galaxy S4 mini, dünya çapında çok satan bir model. Bu telefon gibi daha fazla güncelleme almayan ama hala kullanılan ve çok satmış onlarca model var.

Güvenlik tehditlerinin daha da az seviyelere inmesi açısından, en azından güvenlik güncellemelerinin telefonlara belli bir süre daha verilmesi gerekiyor. Bakalım Samsung, hala kullanılan diğer modellerine de bu güvenlik güncelleştirmelerini yollamaya devam edecek mi?

Kaynak:http://shiftdelete.net/

Sevebilirsin...