Google’dan fotoğraf tarama uygulaması: PhotoScan

Google, eskiden bastırılmış fotoğrafları dijitale aktarmak isteyenler için PhotoScan uygulamasını yayınladı. Algoritması ile oldukça başarılı çalışan PhotoScan ile fotoğraf taramak çok kolay!

Dijital fotoğrafçılık gelişmeden önce eskiden çekilen fotoğrafları görüntüleyebilmek için tab ettirmek yani bastırmak gerekiyordu. Daha sonra eski dostumuz 36mm filmler, teknolojinin gelişimi ile yerlerini microSD kartlara bıraktı. Eski fotoğraf albümlerini dijitale profesyonel bir şekilde aktarmak isteyen kullanıcılar, fotoğrafları tarayıcı ile tek tek taratmak zorunda kalmıştı. Google bu sorunu PhotoScan uygulaması ile ortadan kaldırıyor.

Farklı algoritması sayesinde fotoğrafı birebir tarayan Google PhotoScan, taranan fotoğrafları ister film rulosuna kaydedebiliyor isterseniz de Google Photos hesabınıza yükleyebiliyor.

Google PhotoScan ile önce fotoğrafı çekmeniz isteniyor. Daha sonra fotoğrafın çevresinde dört adet beyaz nokta beliriyor. Bu noktaları da hizalayarak çektikten sonra, sanki eski fotoğrafı akıllı telefonunuz ile çekmiş gibi profesyonel bir şekilde dijitale aktarabiliyorsunuz.

Kaynak:http://www.teknolojioku.com/

Sevebilirsin...