İşte Karşınızda Yeni HTC U!

Son dönemlerde satış rakamlarında beklenenin altında kalan teknoloji devi HTC’nin bu yıl tanıtacağı tahmin edilen amiral gemisi HTC U’dan yeni bir sızıntı geldi.

Sızan bilgilere göre yeni HTC U'nun görünümü bu şekilde olacak.

Sızan bilgilere göre yeni HTC U’nun görünümü bu şekilde olacak.

Uzun bir zamandır akıllı telefon pazarında istediği başarıya ulaşamayan teknoloji devi HTC, geçtiğimiz günlerde Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi(MWC)’nde  herhangi bir amiral gemisi olan yeni modelini duyurmamıştı. HTC’nin yeni bir amiral gemisi modeli duyurup duyurmayacağı merakla beklenirken, HTC’nin yeni üst seviye telefonu HTC U sızdırıldı.

Paylaştığı sızıntılarla teknoloji dünyasının yakından tanıdığı isim Evan Blass (@evleaks), HTC’nin yeni amiral gemisi HTC U’ya ait olduğunu iddia ettiği bir görseli paylaştı. Görsele baktığımızda HTC U, diğer HTC telefonlara göre pek de radikal bir değişikle gelmiyor.

HTC U’nun Teknik Özellikleri Neler?

  • 5.5 inç QHD Çözünürlük Ekran
  • Qualcomm Snapdragon 835 İşlemci
  • 4 GB RAM
  • 64 GB Depolama Alanı (Arttırılabilir Kart Desteği)
  • 16 MP Arka Kamera
  • 9 MP Ön Kamera

 

Tahminlerden yola çıkarak cihaz hakkında resmi detayları Haziran ayında göreceğiz. Ancak sızıntılara bakmak gerekirse; LG ve Samsung gibi Android üreticileri akıllı telefonlarında radikal değişiklikler yaparken, HTC’nin genel olarak aynı tasarımı kullanması ve özellikleri koruyor olması geleceği açısından pek de faydalı olmayabilir.

Bu nedenle HTC’nin HTC U’yu doğru bir şekilde konumlandırması ve belki de sızıntılarda gördüğümüzden daha fazlasını tüketicilere sunması gerekiyor.

 

Kaynak: webtekno

Sevebilirsin...