Karşınızda Yeni Google Earth!

Uzun süredir üzerinde çalışılan yeni Google Earth sonunda tanıtıldı. Yeni kullanıcı arayüzü ve daha gerçekçi grafikleriyle dikkat çeken Google Earth, daha keşif odaklı hale getirildi.

google earth

Google Earth yeni hali ile kullanıcıları bir hayli sevindirecek.

Google Earth geliştiricileri iki yıldır uygulamayı geliştirmek için çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar sonucunda bize sunulan ilk yenilik Voyager. Dergi tarzında turların ve içeriklerin bizlere sunulmasını amaçlayan bu yeni özellik, Google’ın bilim odaklı bazı sivil toplum kuruluşları ile yaptığı işbirliği neticesinde oluşturuldu.

Yenilenen Google Earth Oldukça Gelişmiş Seçenekleriyle Karşımıza Çıkıyor.

Google,geçtiğimiz günlerde BBC ile işbirliğine imza atmıştı. Google Earth uygulamasında BBC’nin imzasını taşıyan bilgilendirici BBC Earth videoları yer alıyor. Altı farklı kategoride en ilgi çekici bölgeleri bir araya getiren turun ismi ise ‘Doğal Hazineler’.

Sir David Attenborough önderliğindeki ekibin Cennetin En Güzel Kuşları isimli kuşlar hakkında hazırladığı belgeseli de içeren earth,kullanıcıları oldukça bilgilendirmeyi de amaçladığını gösteriyor. Çocukları da unutmayan Google ekibi, Susam Sokağı’ndaki ünlü karakterlerin yer aldığı videoları da Google Earth üzerinden izleme imkanı veriyor.

Diğer bir özellik ise ‘Kendimi Şanslı Hissediyorum‘ düğmesi. Kullanıcı, uzmanlar tarafından hazırlanmış 20 bin konum içerisinden birine rastgele olarak yönlendiriliyor ve böylece herhangi bir yerde gezinti yapabiliyor. Diğer yandan uygulamada yeni 3D tuşuna basıldığında görüntüler 3 boyutlu hale geliyor ve Kamera ikonuna tıklayarak bakışınızı temel alan ekran görüntüsü yakalayabiliyorsunuz.

Google Earth’ün web sürümünü kullanmak için en yeni Google Chrome tarayıcısını kullanmanız gerekiyor.

 

Kaynak: Milliyet

Sevebilirsin...