SnapChat’ten Çok Konuşulacak Yenilik!

snap

SnapChat, platforma çok konuşulacak bir özellik getirmek için harekete geçti.

Son günlerde Facebook ve Instagram’ın kendisini taklit etmesi ile gündemde olan Snapchat belki de Facebook’a yol gösterecek yeni bir özellik için düğmeye bastı.

SnapChat’e Arama Özelliği Geliyor

SnapChat’e arama özelliği geliyor. Arama özelliği, herkese açık içerik arasında gezmenize izin veriyor.

Başka bir deyişle yakın çevreniz için çektiğiniz snap’ler arama özelliği sayesinde pek çok kişinin daha ekranında belirecek.

SnapChat

SnapChat’e arama özelliği geliyor.

Bu yenilik şimdiden tepki çekmiş durumda

Bu özellik şimdiden pek çok kullanıcının tepkisiyle karşılaşmış durumda. Zira kullanıcılar basit bir arama ile on binlerce snap’e ulaşabilecek.

Snapchat konuyla ilgili yaptığı açıklamada arama özelliğinin gelişmiş makine öğreniminden faydalandığının altını çiziyor.

Bu kullanıcıların yükledikleri snap’lerin de otomatik olarak filtreleneceğini işaret ediyor.

Bir süredir Facebook’un mercek altına aldığı Snapchat’in bu özelliği ile sosyal medya devinin bir adım önüne geçmiş durumda.

SnapChat

SnapChat’in getireceği yenilik şimdiden tepki çekmiş durumda.

Facebook kopyalayacak mı?

Snapchat’in bu adımı sosyal medyada “Zuckerberg’in bu Snapchat özelliğini kopyalaması ne kadar sürecek?” Yorumları yapılmasına da neden oldu.

Facebook’un kopyalamaya çalıştığı Snapchat işlevleri yerine Snapchat’in bizzat kendisinin yaptığı yeniliklerden bahsetmek bizim için de şaşırtıcı. Bakalım Mark Zuckerberg’in bu Snapchat işlevini kopyalaması ne kadar sürecek?

 

Kaynak: ntv

Sevebilirsin...