Torrent İndirirken Nasıl IP Adresinizi Gizlersiniz?

Torrent kullanmak artık eskisi gibi güvenli bir yöntem değil. Birçok hükümet yetkilisi yasa dışı birşey yapmasanız bile trafiğinizi takip edebiliyor. Bu durumu VPN kullanarak aşabilirsiniz.

torrent

Torrent’de IP Adresi Nasıl Gizlenir?

BitTorrent’i eminim ki hepiniz duymuşsunuzdur.Kendisi dünyanın en fazla kullanılan dosya transfer protokollerinden biridir. Videolar, filmler, oyunlar ve birçok büyük boyutlu dosya BitTorrent üzerinden paylaşılıyor.

Tüm internet trafiğinin % 50’sini oluşturan bu ağ, gün geçtikçe yasa dışı içerik paylaşımı için kullanılmaya başlandı. Bu nedenle hükümet yetkilileri BitTorrent’teki kullanıcı aktivitelerini mecburen takip etmeye başladılar.

Siz yasa dışı bir şey yapmasanız bile birçok hükümet yetkilisi, yaptığınız bütün işleri, bütün indirmelerinizi takip ediyor. Peki gizliliğimizi korumak için ne yapmamız gerekiyor? Bunun için en popüler yöntem VPN kullanmak. Doğru kullanılan VPN servisleri ile istediğiniz yüklemeyi rahatlıkla yapabilirsiniz.

torrent

VPN kullanmak,her zaman için daha güvenlidir.

VPN Nasıl Kullanılır?

VPN Nedir? Türkçesi Sanal Özel Ağ olan VPN, coğrafi ve ISP (İnternet Servis Sağlayıcısı) kısıtlamalarına takılmadan istediğimiz yere erişmemizi sağlar. Siz bilgisayarınızla bir sunucuya bağlanırsınız ve bunun üzerinden internet ortamına çıkış yaparsınız.

VPN server verilerinizi şifreleyerek size yeni bir IP adresi verilmesini sağlar. Bu sayede devletlerin bilişim uzmanı yetkilileri sizleri takip edemez.

VPN Kullanmak, Yasadışı Bir İşlem Yapmadığınız Sürece Hakkınız!

Peki VPN hizmetleri neden az kullanılır? VPN kullanmak suç mudur? Esas sebep insanların bunun yasa dışı, gizli kapaklı bir işlem olduğunu düşünmesi. Halbuki yasaları çiğneyen bir işlem yapmadığınız sürece VPN kullanarak gizliliğinizi korumak hakkınız.

Bu yüzden yasa dışı bir şey yapmadığınız sürece VPN kullanmaktan çekinmeyin.

İnternette birçok hazır VPN hizmeti satan site var. Private Internet Access, ExpressVPN, IPVanish bunlardan sadece birkaçı. Diğer bazı seçenekler de mevcut. Bu servislerle Hulu, Netflix, HBO ve benzeri lokasyon kısıtlamalı hizmetleri de izleyebilirsiniz. Aylık veya yıllık küçük bir bedel ile birçok kısıtlamayı VPN ile aşabilirsiniz.

 

Kaynak: webtekno

Sevebilirsin...