Twitter’dan kişiselleştirilmiş QR kodlar

Twitter kullanıcıları bundan böyle birbirlerinin profillerini kişiselleştirilmiş QR kodları taratarak bulabilecekler. Kullanıcılar bu özelliği tercih edecek mi?

twitterdan-kisisellestirilmis-qr-kodlar

Eskinin sosyal ağ, şimdinin haber platformu Twitter, kullanıcıların birbirlerinin profillerini hızla bulabilmesi için QR kodlar özelliğini devreye sokuyor. Bundan böyle herkesin kendine özel bir QR kodu olacak.

Twitter kişiselleştirilmiş QR kod özelliğini sunuyor

Twitter tasarım ekibinden Brittany Forks’un attığı tweet ile ortaya çıkan Twitter özelliği sayesinde, kullanıcılar diğer kullanıcıya ait kişiselleştirilmiş QR kodunu iOS veya Android için Twitter uygulamasıyla taratarak profilsayfasına hızla erişebilecekler.

Twitter tarafından sunulan özellik Facebook Messenger, Snapchat gibi sosyal medya platformlarında uzun zamandır kullanılıyor. Yani bu kervana Twitter da katılmayı ihmal etmemiş durumda. Bu arada diğer kullanıcılara @ şeklindeki kullanıcı adınızı vererek de hesabınızı bulmalarını sağlamak tabii ki halen mümkün olacak.

twitterdan-kisisellestirilmis-qr-kodlar1

Twitter kişiselleştirilmiş QR kod özelliği ne zaman sunulacak?

Twitter’ın bu yeni özelliği, Android ve iOS için Twitter uygulaması üzerinden kullanıcılarına kademeli olarak sunmaya başlamış durumda. Henüz uygulamanızda bu özelliği göremiyorsanız merak etmeyin çünkü özellik çok yakında sizin için de sunulacaktır. QR kod özelliği için uygulama üzerinden profilinize girmeli, çark ikonuna tıklamalı ve QR kod seçeneğini seçmelisiniz.

Bakalım satılmak üzere iyi bir teklif beklediği söylenen Twitter’ın bu ufak yeniliği kullanıcılar tarafından ne kadar tercih edilecek?

Kaynak:http://shiftdelete.net/

Sevebilirsin...