Web Sitesinin Önemi

Muhteşem bir toplantıyı berbat edebilecek şey nedir?

Tabiki bir sıfır yenik başlamak.
Siz görüşmeye gitmeden önce firma sizin profilinizi ilk önce web sitenize bakarak belirler. Mat Siyah, kırmızı ve mavi renklerle bezeli bir şirket web siteniz varsa, tüm içerik “düzenlenecektir” ibareleriyle doluysa, referanslarınız belirtilmemişse işiniz zor demektir. Çünkü siz daha oraya varmadan müşterinin kafası gereksiz bir sürü ayrıntı ve soru işaretleriyle boğuşmaya başlamıştır bile, bu durumda güvene dayalı bir konuşma ortamı hazırlamak oldukça zordur.

Sizi kendisini kandırmaya gelecek ve kendini sadece ayaklı bir “prim” olarak gören bir satış elçisi olduğunuzu düşünen müşteriyle 1 saat bile sürebilecek bir görüşme rekor sayılabilir. Genellikle ürün ve firmayla ilgili bilgilerin elinde olduğu, gerekirse sizi arayacağını bildiren kibar ve kesin bir dille sizi yolcu edecektir.
Stratejik olarak planlanmış bir internet sitesi, siz daha ağzınızı açmadan, karşı tarafa sizinle ilgili olumlu sinyaller gönderir.

Şirket profiline uygun seçilmiş renk ve dizaynlar, dinamik bir plan ve tüm açıklamalara kısa ve kolay erişim imkanı, yalın fakat nitelikli bir Türkçe ile ziyaretçiyi sıkmadan sizin vizyon ve misyonunuzu özetleyen bir açıklama size tahmin edemeyeceğiniz kadar avantajlı bir konum sağlar.

Ayrıca, bilişim, çağdaş yaşamın her alanında kendine yer edinmiş durumdadır. İnternetin yoğun kullanımı bu gelişmeyi güçlendirmiştir. Bilgisayarların dünya çapında ağlaşması firmaların iletişiminde, lojistikte, medyada, ev yaşamında ve daha bir çok başka alanda devrim niteliğinde gelişmeler yaşatmıştır.

Günümüz koşullarında hızla gelişen İnternet, bugün geniş kitleler tarafından kullanılan en önemli iletişim araçlarının başında gelmektedir. Kişilerin, kurumların ve firmaların ürünlerini tanıtabilecekleri çok büyük ve aynı zamanda maliyeti çok düşük bir ortamdır.

Bu ortamdan gereği gibi faydalanabilmek için bir web sitesine sahip olmak gerekir. Böylece müşteri size gelemiyorsa ve ürünlerinizi görme, inceleme fırsatı bulamıyorsa, siz onlara bu fırsatı bir web sitesi ile yaratmış olacaksınız. Göreceksiniz müşteriler sizlere daha kolay ulaşacaklardır. Ancak şunu da özellikle belirtmek isterim ki ; Müşteri, google, yahoo gibi arama motorları yardımıyla, internette sizi değil ürünlerinizi arayacaktır. Web siteniz uygun şekilde yapılmamışsa, müşteriyi başka sitelere,şirketlere kaptırdınız demektir.
Ayrıca ekonomik koşulların nasıl olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Onun için günün koşullarına ayak uyduranlar, ekonomik geleceklerine daha olumlu bakabilecekler. Diğer insanlarımız da “Zararın neresinden dönülürse kardır” diyerek, kendilerini yenileyeceklerini umut ediyorum.

 

Firmaların web sitesi oluşturmasıyla ürün, hizmet, haber, duyuru ve daha bir çok alanda müşterilerine, daha hızlı ve kolay ulaşabilmesi verimliliklerini arttırmaktadır.

Oluşturulan web sitelerinin belirtilen anahtar kelimelerle arama motorlarında desteklenmesi pazarlama ve satış stratejisinde önemli bir yer tutmaktadır.

Sevebilirsin...