Yeni Nokia 3310 Görücüye Çıktı!

Nokia’nın 3310 telefonu, ilk başlangıcından yaklaşık 17 yıl sonra yeniden faaliyete geçirildi.

Şimdiki liselilerin bilmediği, Şarjı neredeyse bir ömür giden çocukluğumuzun telefonu Nokia 3310 yeniden üretiliyor.Birçok insan orijinal ahizesi, popülaritesi ve sağlamlığı nedeniyle Nokia 3310’u ikonik olarak görüyor.Nokia 3310, 2005 yılında sona ermeden önce 126 milyondan fazla üretildi. Bir zamanlar dünyanın en çok satan telefonuydu.

Nokia 3310’un yenilenen versiyonu, birkaç Nokia markalı Android akıllı telefonunu da piyasaya süren Finans kuruluşu HMD Global tarafından lisanslanarak satılacak.

nokia3310

Konuyla ilgili olarak bir uzman, Nokia’nın telefon markasını yeniden başlatmanın “muhteşem bir yol” olduğunu söyledi.

Teknoloji danışmanlığı CCS Insight’dan Benow, “Nokia 3310 ilk kitlesel pazar mobilitesi ve bunun için büyük nostalji tutkunları var” diye yorumladı.

“Dolayısıyla, 3310 çok akıllı bir hareket ve bunun önemli miktarda satacağını umuyoruz.”

Duyuru, Barselona’daki Mobile World Congress teknoloji fuarının başlangıcından önce yapıldı. LG, Huawei ve Lenovo diğerlerinin yanı sıra yeni cihazlar da açtılar.

Nokia artık telefonları kendisi yapmıyor, ancak teleskop donanımı, Ozo sanal gerçeklik kameraları ve Withings markası altında sağlık kiti üretiyor.

Nokia 3310’un en önemli özelliği bataryası!

Yeni Nokia 3310, yalnızca sınırlı internet imkânı sağladığı için akıllı telefon yerine “özellikli telefon” niteliğindedir.

3G veya 4G’den daha düşük veri hızına sahip olan 2.5G bağlantısına dayanıyor ve web taramasına izin veren, ancak Android veya iOS’dan daha küçük bir uygulama yelpazesine sahip olan S30 + işletim sistemi tarafından destekleniyor. Tek kamera da iki megapiksel ile sınırlı.

Bununla birlikte, daha güçlü el cihazlarına göre avantajı, pil ömrüdür. HMD, renkli ekranlı telefonun bir ay süreyle bekleme süresine sahip olduğunu ve 22 saatten fazla konuşma süresinin sağlandığını söyledi.

Ayrıca telefondaki Snake oyunu da yenilenen özellikleriyle yeni Nokia 3310’da karşımıza çıkıyor.

Peki Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Nokia 3310’un yeni fiyatının tahmini olarak 49 Euro olması bekleniyor.

HMD Genel Sekreteri Arto Nummela, BBC’ye konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Neredeyse dijital bir detoks ya da tatil telefonu gibi.Bir ölçüye kadar kapanmak istiyorsanız ancak yine de bir” mobil “cankurtarananız olması gerekiyorsa, Nokia 3310 mükemmel bir çözümdür. Bunu bir paketin içindeki kasadaki rafta asılı görürseniz, o zaman bir aksesuar olarak satın alırsınız. ”

 

Kaynak:BBC

 

Sevebilirsin...